ΦΙΛΙΚΟ ΚΟΖΑΝΗ 2004 – ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕΚ 2-4

Την πρώτη τους νίκη στα φιλικά προετοιμασίας πήραν οι Ελπίδες της Α.Ε. Κοζάνης απέναντι στην Κοζάνη 2004 με σκορ 4-2.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο Ν. Νικόπολης.

Οι Ελπίδες πραγματοποιήσαν πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκαν με 4-1.

Η Κοζάνη 2004 άνοιξε το σκορ με τον Γκόγκο στο 12′ κόντρα στην ροή του αγώνα αλλά οι Ελπίδες με γκολ των Γραμμένου με φάουλ στο 15′, Ανέστη Μεχτερίδη στο 20′, Κικίδη στο 33′ (μετά από υποδειγματική αντεπίθεση) και Βασιλειάδη στο 40′ πήραν προβάδισμα τριών τερμάτων.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο νεανικές ομάδες έκαναν αρκετές αλλαγές και το παιχνίδι ήταν περισσότερο ισορροπημένο.

Η Κοζάνη μείωσε στο 85′ στο τελικό 2-4 με δυνατό σουτ του Καψάλη.

Το τελευταίο φιλικό των Ελπίδων πριν την έναρξη του πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας 2017-18 θα γίνει το ερχόμενο Σάββατο 9-9-2017 στο Βατερό στις 5.30μμ με την ομάδα των Δαναών Κοζάνης.

2017-18, Φιλικό Κοζάνη 2004 – Ελπίδες ΑΕΚ 2-4, 6-9-2017