ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ – ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕΚ 3-2

Την ήττα με 3-2 γνώρισαν οι Ελπίδες της Α.Ε. Κοζάνης στο Καρυοχώρι στο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο ενώ στις αρχές του δευτέρου μέρους έκαναν το 3-0 κι έδειχναν ότι θα πάρουν μία άνετη νίκη.

Στην συνέχεια ήρθε η αντίδραση των Ελπίδων που μείωσαν σε 3-1 στο 65′ με ωραίο σουτ του Πασχάλη Καστάμη και σε 3-2 στο 74′ με σουτ από πλάγια του Φώτη Πόζογλου.

Στα τελευταία λεπτά οι Ελπίδες πίεσαν για την ισοφάριση χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

ΒΕΡΜΙΟ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ (Δ. Σπυρίδης): Σαραντινέλης, Γεωργιάδης, Διαμαντόπουλος, Χρ. Χαραλαμπίδης, Μεντεσίδης, Λαζαρίδης, Αμβ. Χαραλαμπίδης, Σαρατζής (51′ Τσούτσης), Λούσιος, Βερύκοκος (69′ Χατζηπαναγιωτίδης), Αντωνίου (76′ Ιωσηφίδης).

ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ (Β. Σταυριανουδάκης λόγω απουσίας Β. Μαντζώλα): Ρουσιάδης, Φωτούλας (65′ Τσαλαπάτης), Βρέκας, Μπάδας, Σταυριανουδάκης, Αν. Μεχτερίδης, Καστάμης (84′ Βαχτσεβάνος), Κωδωνάς (56′ Πόζογλου), Βασιλειάδης, Γραμμένος, Κ. Μεχτερίδης.

Διαιτητής: Χρ. Κωνσταντινίδης.

Βοηθοί: Βαρδιάμπαση, Παπαγερίδης.