ΦΙΛΙΚΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – ΑΕΚ 1-6

Το τρίτο φιλικό της φετινής καλοκαιρινής προετοιμασίας έδωσε η Α.Ε. Κοζάνης στις εγκαταστάσεις του Ηρακλή Πτολεμαϊδας απέναντι στην ομώνυμη ομάδα.

Οι κιτρινόμαυροι πήραν την νίκη με το ευρύ 1-6 ενώ προηγήθηκαν με 1-2 στο ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 20′ ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 30′ με πέναλτυ του Χρήστου Καραγεώργου.

Στο 40′ η ΑΕΚ έκανε την ανατροπή με ένα πολύ ωραίο σουτ του Αντώνη Τρούπκου έξω από την περιοχή.

Στο 45′ ο νεαρός τερματοφύλακας της ΑΕΚ Ρουσιάδης απέκρουσε πέναλτυ των γηπεδούχων κρατώντας το προβάδισμα της ομάδας του λίγο πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.

Σχεδόν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (47′) έγινε το 1-3 με τον Αλέξη Σαλονικίδη ενώ το 1-4 έγινε στο 55′ με δεύτερο πέναλτυ του Καραγεώργου σε ανατροπή του Καστάμη.

Στο 65′ ο Σαλονικίδης με ωραίο σουτ έκανε το 1-5 ενώ το σκορ έκλεισε σε 1-6 στο 80′ με πλασέ του Καραγεώργου.