ΈΝΑΡΞΗ ΑΚΑΔΗΜΙΩΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 2019-2020

Στις 2 Σεπτεμβρίου, ημέρα Δευτέρα και ώρα 17:00 ξεκινάνε στο γήπεδο της Λευκόβρυσης οι ακαδημίες της Αθλητικής Ένωσης Κοζάνης.

Πιστή στην υπόσχεση της να αλλάξει το ποδόσφαιρο της περιοχής η Α.Ε. Κοζάνης είναι η μόνη Ακαδημία που παρέχει ΔΩΡΕΑΝ σε κάθε παιδί ολόκληρο το κιτ προπονήσεων και αγώνων! Συγκεκριμένα σε κάθε παιδί που γράφεται στις ακαδημίες αλλά και σε όσα παιδιά συμμετέχουν ήδη θα παρέχονται εντελώς δωρεάν τα παρακάτω :

ΦΙΛΙΚΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 1-5

Στο τρίτο της φιλικό της φετινής καλοκαιρινής προετοιμασίας η Α.Ε. Κοζάνης επιβλήθηκε με το ευρύ 1-5 της νεανικής ομάδας του Ηρακλή Πτολεμαϊδας.

Στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου η Α.Ε. Κοζάνης προηγήθηκε με 0-2 χάρη σε δύο κεφαλιές του Αλέξη Σαλονικίδη στο 6′ και στο 17′ από σέντρες των Καραγεώργου και Θεοδωρίδη αντίστοιχα.

Ο Ηρακλής μείωσε σε 1-2 με τον Κλεάνθη Μαρνασίδη στο 32′.

Στο δεύτερο μέρος οι δύο προπονητές, Γρηγόρης Πανίδης του Ηρακλή και Μάκης Μαλούτας της Α.Ε. Κοζάνης, έκαναν αρκετές αλλαγές.

Στο 60′ η Α.Ε. Κοζάνης έκανε το 1-3 με ωραίο αριστερό σουτ του Κώστα Βασιλειάδη έξω από την περιοχή.

Στο 71′ ο Μάριος Θεοδωρίδης έκανε το 1-4 με πέναλτυ που κέρδισε ο Τρούπκος σε ανατροπή του από τον τερματοφύλακα.

Το σκορ έκλεισε στο 78′ ο Αντώνης Τρούπκος μετά από ωραίο συνδυασμό του με τον Λαβαντσιώτη.

Επόμενο φιλικό για την Α.Ε. Κοζάνης την ερχόμενη Τετάρτη 21-8-2019 στην Αιανή.

17-8-2019 Φιλικό Ηρακλής Πτολεμαϊδας – Α.Ε. Κοζάνης 1-5

ΠΡΩΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΑΙΖΟΝ 2019-20 Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 0-2

Ο προπονητής Μάκης Μαλούτας είχε την δυνατότητα να δει τους παίκτες σε ρυθμό αγώνα (έστω και φιλικού) που διεξήχθη στο γήπεδο του Μαυροδενδρίου.

Ο Μακεδονικός ήταν ο τελικός νικητής με σκορ 2-0 με γκολ των Γεωργιάδη και Χατζηζήση (ημίχρονο 0-0).