ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΪΟΥ-ΑΕΚ 4-0

Βαριά ήττα με 4-0 υπέστη η Α.Ε. Κοζάνης στην Νεάπολη απέναντι στην δυνατή Ακαδημία Βοΐου για την 18η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣ Κοζάνης.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, είχε ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Πουλατσόγλου στο 10′ αλλά στο αμέσως επόμενο λεπτό (11′) δέχτηκε γκολ από τον Ντάνι Στεργιόπουλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους σχεδόν με την έναρξη (47′) με τον Ραφαήλ Αποστολίδη, ένα γκολ που δημιούργησε εκνευρισμό στους κιτρινόμαυρους που έχασαν την αυτοσυγκέντρωση τους.

Στο 60′ και πάλι ο Αποστολίδης έκανε το 3-0 μετά από σέντρα του Λάμπρου Καραγιάννη και λάθος της άμυνας.

Στο 70′ ο Καραγιάννης σημείωσε το τελικό 4-0 με πλασέ μετά από πάσα του Δ. Στεργιόπουλου.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΒΟΪΟΥ (Κάλφας): Παπακώστας, Δ. Στεργιόπουλος (85′ Δ. Τουλιόπουλος), Ζιώγας, Αλεξίου, Λαδάς, Πατούρι, Παπανώτας, Σ. Στεργιόπουλος, Καραγιάννης, Χάλος (87′ Παπουτσίδης), Π. Αποστολίδης (77′ Φασούλας).

Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ (Φουρκιώτης): Καρανάνος, Ακριτίδης Παναγιωτίδης, Μαντζώλας, Σαριόγλου (72′ Καραγιαννάκης), Πουλατσόγλου, Παπαϊωάννου, Σαμαράς (36′ λ.τ. Μαλούτας), Μπαλίτσας, Καραγεώργος, Ποζίδης (75′ Τσαμπούρης).

Διαιτητές: Τσιγγένης, Δ. Διαμαντής, Κωνσταντινίδης.