ΦΙΛΙΚΟ ΑΕΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΚΡΙΝΗΣ 1-2

Στο πρώτο φιλικό της νέας σαιζόν 2014-15 η Α.Ε. Κοζάνης ηττήθηκε με 1-2 από τον Απόλλωνα Ακρινής σε παιχνίδι που έγινε στην Ποντοκώμη.

Η ΑΕΚ αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες βασικών παικτών απέναντι στην ισχυρή ομάδα του Απόλλωνα Ακρινής που έδειξε ότι και την νέα σαιζόν θα αποτελέσει έναν δύσκολο αντίπαλο.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 23′ με γκολ του Σκρέκα μετά από αμυντικό λάθος του Απόλλωνα.

Στο 30′ η Ακρινή ισοφάρισε με τον Κιβρακίδη που εκμεταλλεύτηκε αυτή τη φορά λάθος των παικτών της ΑΕΚ.

Στο 44′ ο Απόλλωνας πήρε τη νίκη με εύστοχο πέναλτι που εκτέλεσε ο Ευθυμιάδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές, δίνοντας την ευκαιρία να αγωνιστούν σε όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεση τους.

ΑΕΚ (Μαλούτας): Καρανάνος, Ακριτίδης, Μαυρόπουλος, Α. Παπαθεοδώρου, Παλόγλου, Ρούσης, Μπαλίτσας, Μαλούτας, Αντωνόπουλος, Σκρέκας, Παναγιωτίδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γ. Παπαδόπουλος, Τσαμπούρης, Κυρζόπουλος, Σαλονικίδης, Καραγιαννάκης, Μαυροδήμος και Γκανάτζος.

2014-15 Φιλικό ΑΕΚ - Απόλλων Ακρινής 1-2
2014-15 Φιλικό ΑΕΚ – Απόλλων Ακρινής 1-2