ΦΙΛΙΚΟ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕΚ – ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 2-3

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Στρατιωτικό Γήπεδο οι Ακρίτες επιβλήθηκαν με 2-3 των Ελπίδων Α.Ε. Κοζάνης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Ελπίδες ξεκίνησαν καλύτερα, έκαναν το 1-0 στο 10′ με κεφαλιά του Δημήτρη Καπρινιώτη μετά από συνδυασμένη επίθεση και γενικά πατούσαν καλύτερα στο γήπεδο στο πρώτο 25λεπτο.

Στη συνέχεια οι Ακρίτες αντέδρασαν, πήραν την πρωτοβουλία, ισοφάρισαν στο 30′ με τον Ιορδάνη Τζαλαζίδη και προηγήθηκαν με 1-2 με τον Παναγιώτη Τζαλαζίδη στο 37′.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν αρκετές αλλαγές και το παιχνίδι κύλησε με κάποιες φάσεις κι από τις δύο πλευρές.

Στο 80΄οι Ακρίτες έκαναν το 1-3 με ωραίο δυνατό σουτ του Δημήτρη Τζορμανά ενώ οι Ελπίδες μείωσαν στο τελικό 2-3 στο 89′ με πλασέ του Γκέρσι Μέμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από δύο δοκάρια η κάθε μία, οι Ακρίτες με δυνατά σουτ έξω από την περιοχή ενώ στις καθυστερήσεις οι Ελπίδες είχαν διπλό δοκάρι στην ίδια φάση.

5-9-2018 Φιλικό Ελπίδες ΑΕΚ – Ακρίτες 2-3