ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΕΚ – ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 3-0

Σημαντική νίκη με 3-0 πήραν οι Ελπίδες της ΑΕΚ απέναντι στην Αγία Παρασκευή στο παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας που έγινε το πρωί της Κυριακής 8/11/2015 στο Στρατιωτικό Γήπεδο.

Οι δύο ομάδες απέδωσαν καλό ποδόσφαιρο, με τη μπάλα κάτω παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο και ικανοποίησαν τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που έληξε χωρίς τέρματα οι Ελπίδες πήραν την πρωτοβουλία στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν μία δίκαια νίκη σημειώνοντας τρία γκολ.

Στο 48′ βαθιά μπαλιά του Κασαπίδη, λάθος του νεαρού τερματοφύλακα Στάθη, κι ο Κώστας Καλαφατίδης σε κενή εστία έκανε εύκολα το 1-0.

Στο 60′ οι Ελπίδες διπλασίασαν τα τέρματα τους μ’ ένα απ’ ευθείας φάουλ του Δημήτρη Κασαπίδη από πλάγια αριστερά.

Την νίκη σφράγισε στο 86′ ο έμπειρος Βασίλης Σταυριανουδάκης, που εκμεταλλεύτηκε νέο λάθος του τερματοφύλακα και πλάσαρε για το 3-0.

ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ (Σαμαράς):   Γάτας, Δεληζήσης, Τσιφτσής, Θεοφανίδης, Μπακόλας (65′ Σταυριανουδάκης), Κικίδης, Καλαφατίδης (65′ Μαλόκου), Κωδωνάς, Κολτσίδας (46′ Κηπηρτίδης), Τσολακίδης, Κασαπίδης.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Β. Παπαδόπουλος): Στάθης, Β. Χλιαράς, Ι. Καλαμπούκας, Πηγαδάς, Μαρκόπουλος, Α. Καλημέρης (52΄Δ. Καλαμπούκας), Λαμπρόπουλος, Ζ. Καλαμπούκας (60′ Λιόγας), Κωνσταντινίδης (75′ Ε. Φλώρος), Σ. Φλώρος, Γ. Καλημέρης.

Διαιτητές: Μαζαράκης, Ν. Τζουβάρας, Τσιότσιας.

2015-16, Β΄ Κατηγορία, 7η αγ. Ελπίδες ΑΕΚ - Αγία Παρασκευή 3-0
2015-16, Β΄ Κατηγορία, 7η αγ. Ελπίδες ΑΕΚ – Αγία Παρασκευή 3-0