ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 3-0

Με 3-0 επιβλήθηκε ο Μακεδονικός Σιάτιστας της Α.Ε. Κοζάνης στο τελευταίο παιχνίδι της σαιζόν 2021-22 της Α’ Κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο που έληξε χωρίς τέρματα ο Μακεδονικός ήταν καλύτερος στο δεύτερο μέρος και πήρε την νίκη.

Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Παύλος Τσακνάκης στο 60′ με σουτ από κοντά μετά από προσπάθεια και σέντρα του Γκουντούλια.

Ενα λεπτό αργότερα (61΄) ο Τσακνάκης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του μετά από λάθος αμυντικού της ΑΕΚ.

Το σκορ έκλεισε στο 80′ ο Γιώργος Δεληζήσης με πλασέ μετά από πάσα του Μπατσή.

Ετσι η σαιζόν 2021-22 ολοκληρώθηκε με την Α.Ε. Κοζάνης να τερματίζει στην 6η θέση της βαθμολογίας με 44 βαθμούς (12 νίκες, 8 ισοπαλίες, 8 ήττες, τέρματα 41-33).

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας τερμάτισε 7ος με 43 βαθμούς (13 νίκες, 4 ισοπαλίες, 11 ήττες, τέρματα 60-34).

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ (Θεόδωρος Βόλτσης): Τσιαούσης, Ζαγκουντίνος (71′ Β. Σίμος), Χ. Σίμος, Κατσίρης, Μπούρτζος, Γ. Δεληζήσης, Τσακνάκης (86′ Καρανάσιος), Παπουτσίδης, Πάϊκος (46′ Β. Μπατσής), Γκουντούλιας (86′ Κ. Δεληζήσης), Καρακουλάκης (82′ Ιω. Ωττας).

Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ (Θωμάς Μαλούτας): Παναγιωτίδης, Μαρτιρόσοβ, Βουνοτρυπίδης, Ευθυμιάδης, Παπαχαρίσης, Τσάκος, Μαλούτας (54′ Μούκας), Μαντασάς (54′ Πεσλής), Δ. Παπαδόπουλος, Γουρζουλίδης (67′ Αντάμης), Ψιάνος.

Διαιτητής: Τσάνης.

Βοηθοί: Παπαγερίδης, Κωνσταντινίδης.