ΦΙΛΙΚΟ ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ – Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ 0-6

Την νίκη με 0-6 πήρε η Α.Ε. Κοζάνης στο τρίτο της φιλικό της φετινής προετοιμασίας που έγινε στο γήπεδο Αιανής απέναντι στον τοπικό Αλιάκμωνα.

Η Α.Ε. Κοζάνης προηγήθηκε με 0-3 στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε δυνατό σουτ του Δημήτρη Παπαδόπουλου στο 5′ (δοκάρι και μέσα), πλασέ του Αντώνη Θεοδοσιάδη στο 14′ (πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα) και νέο δυνατό σουτ του Δημήτρη Παπαδόπουλου στο 30′.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής της ΑΕΚ Βαγγέλης Μίχος χρησιμοποίησε την δεύτερη ενδεκάδα που είχε στην διάθεση του και το σκορ διευρύνθηκε στο τελικό 0-6.

Τα γκολ πέτυχαν ο Αρέλντι Ντούκα στο 55′ με ωραίο δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και δύο ο Δημήτρης Μπόντης, πρώτα με όμορφο διαγώνιο πλασέ στο 62′ μετά από πάσα του Α. Μεχτερίδη και μετά με εναέριο σουτ στο 72′.

Το ερχόμενο Σάββατο 27/8/2022 η Α.Ε. Κοζάνης διοργανώνει το 26ο Τουρνουά Τέλης Δαϊρούσης στο ΔΑΚ Κοζάνης.

Θα γίνουν τρία σαρανταπεντάλεπτα παιχνίδια ως εξής:

5.00 Α.Ε. Κοζάνης – ΠΑΣ Φλώρινα

6.00 ΠΑΣ Φλώρινα – Παναργειακός Αργους Ορεστικού

7.00 Παναργειακός Αργους Ορεστικού – Α.Ε. Κοζάνης

8.00 Απονομές

Το 26ο Τουρνουά Τέλης Δαϊρούσης συμπίπτει φέτος με τον εορτασμό για τα 50 χρόνια από την ίδρυση της Α.Ε. Κοζάνης.

Καλούνται οι φίλαθλοι να μας τιμήσουν με την παρουσία τους. Είσοδος δωρεάν.